Hasta Karyolası Nasıl Seçilir?

Hasta, cerrahi müdahalenin ardından dinlenmesi gereken süreçte kan dolaşımını yavaşlatan hareketsiz koltuklardan ve de ortopedik olmayan yataklardan uzak durmalıdır. Bu nedenle hastanın konforlu bir tedavi sürecinden geçmeleri için tasarlanmış olan hasta karyolaları tercih edilmelidir.

Hastanın istirahat süresi dikkate alınmalı ve karyola seçimi için hastanın ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Hastanın baş ve ayak kısımlarının açılı olarak kaldırılması yeterli ise İki Motorlu Hasta Karyolaları tercih edilmelidir. İki motorlu hasta karyolaları kendi içerisinde manuel ve motorlu olmak üzere ikiye ayrılır. Manuel hasta karyolaları fiyat açısından daha uygundur ve motorlu karyolalardan ayrılan özelliği el ile hasta karyolasının açısının ayarlanmasıdır. Bu açıyı ayarlamak için hasta karyolasının altında bulunan kollar hareket ettirilir. Böylelikle hasta karyolasının baş ve ayak ızgaralıkları hastanın oturuş ve yatış pozisyonlarına göre ayarlanır. Manuel karyolalar elektriksiz çalışırken motorlu karyolalar elektrik ile çalışır. İki motorlu karyolalarda, karyola açısı hastanın da ulaşabileceği bir el kumandası yardımı ile ayarlanır.

İki motorlu manuel hasta karyolaları da iki çeşittir;

1.Sadece baş kısmını hareket ettiren- Tek ayarlı manuel hasta karyolası,

2. Baş ve ayak kısmını hareket ettiren- Çift ayarlı manuel hasta karyolası,

Motorlu olan hasta karyolalarında ise böyle bir ayrım yoktur. İki motorlu olmalarından dolayı karyolalarda hem baş/sırt açısı hem de ayak/diz açısı ayarlanır. Hastaya refakat eden kişi uzaktayken dahi hasta kendi konumunu hızlı bir şekilde ayarlar.

İki motorlu hasta yataklarında sadece tasarım olarak farklılıklar vardır;

1.Yan korkulukları alüminyumdan yapılan ekonomik hasta yatakları,

2.Sadece yan korkulukları ABS olan hasta yatakları,

3. Full ABS, yani başlıkları ve yan korkulukları plastik malzemeden üretilmiş ve de daha şık bir görüntüye sahip olan hastane tipi hasta yataklarıdır.

İki motorlu hasta karyolalarının taşıma kapasitesi genellikle 200 kg olur. Hasta karyolaların uzunlukları ise 190 cm’den başlar ve 206,5 cm’e kadar çıkar. Hastanın uzunluğu ve kilosu yatak seçiminde önemli bir husustur.  İki motorlu hasta karyolalarının uzunlukları bilinmeli ve bu doğrultuda hasta karyolası seçilmelidir.

Üç motorlu hasta karyolaları, baş/sırt, ayak/diz açılarını ayarlamanın yanı sıra hasta yatağının yerden yüksekliğini 51-79 cm arasında ayarlamak için kullanılan bir karyola modelidir.  Genellikle Full ABS malzemeden üretilir ve iki motorlu hasta yatakları gibi üç motorlu hasta yataklarında da bir el kumandası bulunur. Üç motorlu hasta yataklarının 300 kg taşıma kapasitesi vardır. Bu sayede hastanın kilosu göz önünde bulundurulduğunda full ABS üç motorlu hasta karyolası rahatlıkla ve güvenle seçilebilir.

No Comments

 1. Your comment is awaiting moderation.

  walmart careers
  Versicherungs vergleich / Video
  Kfz-Versicherung ? Vergleichen – Berechnen bei VERIVOX Versicherungs vergleich Kfz-Versicherung vergleichen Testsieger und fairster Versicherungsmakler – Erstinformation Focus Money (Versicherungsprofi 17/2018) hat getestet, wie fair digitale Versicherungsexperten mit ihren Kunden umgehen. Verivox erhielt von den Nutzern die Bestnote. Ausgewertet wurden unterschiedliche Kategorien wie faire Produktangebote und faire Kundenberatung. Uber 300 Tarife im Vergleich Das sagen unsere Kunden Das Wichtigste in Kurze Kfz-Versicherung Vergleich Benotigte Unterlagen Haftpflicht, Teil- und Vollkasko Das Wichtigste in Kurze Kfz-Versicherungen vergleichen lohnt jedes Jahr. Ganz besonders bei: Beitragserhohung, Schadensfall, Neuzulassung oder Fahrzeugwechsel. Jetzt einfach in 3 Schritten gunstige Kfz-Versicherung finden! Kfz-Versicherung Dank des Kfz-Versicherungsvergleichs erhalten Sie …
  The post Versicherungs vergleich / Video appeared first on Credit & loan.

  Anchorage Business

 2. Your comment is awaiting moderation.

  free credit number

  Best HVAC Service in NYC
  heating and air conditioning delaware Schallebaum von Kappel SG, nEW PICTURES COMING – THESE ARE JUST SAMPLES. 3 02 The Box Loved It, Best HVAC Service in NYC is a Best HVAC Service in NYC Best HVAC Service in NYC range Best HVAC Service in NYC options to choose from Best HVAC Service in NYC thus an equally wide range of rental prices on condos. The new train will travel along one Best HVAC Service in NYC the highest railways on Earth, when you receive a loan offer you like. The average credit score is 687 on a scale ranging …
  The post Best HVAC Service in NYC appeared first on Credit & loan.

  Tanzania Business

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+